Czyj styl ubierania najbardziej Ci się podoba?

Tośki

Judyty

Uli

Joli

Adama

Eksia

Filipa

Irenki

Naczelnego

O serialu -> Realizatorzy

Katarzyna Grochola (scenariusz)
Jak sama mówi pracowała jako salowa, korektorka, dyrektor składu celnego, aktorka, sekretarka, maszynistka, specjalistka do szkoleń w fundacjach demokracji lokalnej, pomoc cukiernika, była nawet konsultantką w biurze matrymonialnym. Obecnie jest autorką powieści, opowiadań, melodramatów, felietonów i współscenarzystą najpopularniejszych seriali telewizyjnych TVP2: „M jak miłość” oraz „Na dobre i na złe”. Jako pisarka zadebiutowała w 1997 r. książką „Przegryźć dżdżownicę”. Jej utwory dramatyczne: „Pozwól mi odejść” i „Kot mi schudł” otrzymały m.in. po cztery nagrody w konkursie dramatycznym Tespis 2000. Grochola wydała tomy opowiadań: „Podanie o miłość” i „Upoważnienie do szczęścia” oraz wspólnie z Andrzejem Wiśniewskim książkę „Związki i rozwiązki miłosne”. Wielką popularność przyniósł jej cykl „Żaby i anioły” składający się z takich bestsellerowych powieści, jak: „Nigdy w życiu”, „Serce na temblaku” i „Ja wam pokażę!”. Wszystkie trzy części cyklu sprzedały się w łącznym nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Część pierwsza cyklu „Nigdy w życiu” została sfilmowana przez Ryszarda Zatorskiego. Kolejna powieść, która doczekała się ekranizacji, to „Ja wam pokażę!” w reżyserii Denisa Delicia. Grochola jest laureatką wielu nagród, m.in. nagrody „AS” EMPiK-u w 2001 i 2002 r. oraz nagrody wydawniczej „IKAR” w 2001 r. Jej książki są tłumaczone na inne języki. „Podanie o miłość” ukazało się w języku rosyjskim, a „Nigdy w życiu” w rosyjskim, niemieckim i słowackim. W 2005 r. ukazała się jej powieść „Osobowość ćmy”, inaugurująca działalność Wydawnictwa Autorskiego (własnego wydawnictwa Grocholi).

Denis Delić (reżyseria)
Reżyser, scenarzysta oraz aktor. Urodził się w Zagrzebiu (wtedy Jugosławia, dziś Chorwacja), ale pierwsze lata życia spędził w bośniackiej Tuzli.


Pod koniec lat 60. przeniósł się wraz z rodzicami do Niemiec, gdzie przyjął niemieckie obywatelstwo. W połowie lat 80., rozpoczął naukę w szkole filmowej w Belgradzie, porzucił ją jednak dla filozofii i historii sztuki. Później rozpoczął naukę w innej słynnej szkole filmowej – Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W ciągu 10 lat od ukończenia studiów Delić pracował w agencji reklamowej, realizował wideoklipy, odpowiadał też za realizację sekwencji akcji w niemieckich serialach telewizyjnych, m.in. „Kobra – Oddział specjalny” („Alarm für Cobra 11") i „Wilde Engel”. W 2004 r. otrzymał propozycję współreżyserii, wraz z Marcinem Ziembińskim, filmu „Dublerzy”. „Ja Wam Pokażę!” jest jego samodzielnym debiutem fabularnym. Delić jest autorem i współautorem kilku scenariuszy, m.in.: „Ramon III”, „Imago”, „Wydmy” czy „Świnia”. W swoim artystycznym dorobku Delić ma także role filmowe. Był jugosłowiańską twarzą w kilku filmach Władysława Pasikowskiego („Psy 2. Ostatnia krew”, „Słodko gorzki”, „Demony wojny w/g Goi” i „Reich”) oraz epizodystą w „Bandycie” Macieja Dejczera.

Kazimierz Kajetan Kowalski (producent)
Absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej w Łodzi. Producent polskich filmów i seriali, jak m.in.: „Czterdziestolatek 20 lat później”, „Sława i Chwała”, „Tygrysy Europy”, „Sukces” oraz kinowych filmów fabularnych: „Zawrócony”, „Magneto”, „Straszny Sen Dzidziusia Górkiewicza”, „Pokuszenie”, „Pułkownik Kwiatkowski”, „Musisz Żyć”, „Wagon 13”.


Producent w koprodukcjach zagranicznych m.in. serialach: „Bonne chanse Frenchie” (Bawaria Film, France 2), „Kapitan Conrad” (France 3, TVP), „Tajna Misja” (The European Children’s Film Corporation – Monako, GRUNDY – Australia, TVP), „Czarownik I”, „Czarownik II” (Film Australia, TVP), „Nowe wyczyny Arsena Lupin” (TVP, France 3), „Molly” (France 2, TVP), „Tajna Misja” (Grundy – Australia), „Dzieci Stamtąd” (Kanada) oraz amerykańskich filmach kinowych: „Biały Kruk”, „The Foreigner”, „Out Of Reach”. Ostatnie jego produkcje, to: „Dziki” (Polsat), „My baby” (Polsat) i „Ja Wam Pokażę” (TVP1).projekt i realizacja: nexis.pl & visionproject.pl