W "roli" pieska Kochasza (Puni) wystąpiły dwa różne Yorki. Czemu? - ponieważ po ciężkim dniu na planie jeden z psów miał dosyć i odmówił współpracy.

Kręcąc sceny Wigilli został użyty sztuczny śnieg. Zima niedopisała, a scenarzyści byli nieugięci...

O serialu -> Fabula

Będzie jak w prawdziwej bajce... Judyta po rozwodzie na nowo ułożyła sobie życie. Z wzajemnością kocha Adama. W redakcji, gdzie pracuje, awansowała. Jej córka Tosia niedługo będzie pełnoletnia. Przyszłość zapowiada się pięknie... Aż tu nagle wszystko przewraca się do góry nogami. Niespodziewanie Adam musi służbowo wyjechać na pół roku do USA. Obiecuje kochać, dzwonić, pisać i nie oglądać się za innymi kobietami.


Judyta zostaje sama z nowozbudowanym domem, psującym się kilkuletnim samochodem i krnąbrną, dorastającą córką. Kolejne kłopoty spadają na nią w redakcji, która ze względu na spadek czytelnictwa znajduje się na skraju bankructwa. Nowy redaktor naczelny na barki Judyty kładzie odpowiedzialność za przyszłość pisma.

W tym momencie pojawia się Eksio (były mąż Judyty) i oferuje swoją pomoc. Po niewczasie okazuje się, że to za sprawą intrygi Tosi, która chciała połączyć rozwiedzionych rodziców. Fatalnym zbiegiem okoliczności w Wigilię Bożego Narodzenia to właśnie Eksio odbiera telefoniczne życzenia świąteczne od Adama. Eksio coraz częściej gości w domu Judyty. To podoba się jej rodzicom, postanawiają więc mu pomóc w staraniach o Judytę. Także Tosia zaczyna otwarcie mówić, że chce zgody między rodzicami i zależy jej na odbudowaniu dawnych rodzinnych relacji. Dobrze poinformowany Adam, wróciwszy z USA, natychmiast wyprowadza się z domu.

Jednak Judyta tylko na krótko popada w rozpacz. Odważnie i zdecydowanie bierze sprawy w swoje ręce i postanawia: „Ja Wam wszystkim pokażę”! Daje do zrozumienia Eksiowi, że go nie kocha, ratuje pismo znakomitym pomysłem PR-owym, intensywnie pracuje nad poprawą swojej sylwetki.

Tymczasem Adam dowiaduje się o uknutej przez Tosię intrydze. Wraca do domu i oświadcza się. Zakochani planują ślub. I kiedy w końcu wszystko na nowo się ułożyło i znów zapowiada się jak w bajce, to tym razem Judyta otrzymuje propozycję...projekt i realizacja: nexis.pl & visionproject.pl