W "roli" pieska Kochasza (Puni) wystąpiły dwa różne Yorki. Czemu? - ponieważ po ciężkim dniu na planie jeden z psów miał dosyć i odmówił współpracy.

Kręcąc sceny Wigilli został użyty sztuczny śnieg. Zima niedopisała, a scenarzyści byli nieugięci...

Bohaterowie -> Charakterystyka


Główna bohaterka serialu jest matką wychowującą dorastającą córkę, rozwódką po przejściach(mąż zostawił ją dla innej), redaktorką czasopisma „Inna” w dziale porad. Na co dzień jest zabiegana między pracą a domem, ale to nie oznacza, że życie uczuciowe nie ma dla niej znaczenia. W głębi ducha jest wrażliwą kobietą, której zależy na prawdziwym uczuciu. Ma w sobie dużo determinacji, nie traci ducha z powodu przeciwności losu, wręcz przeciwnie - bierze sprawy w swoje ręce. Nie opuszcza jej poczucie humoru, umie optymistycznie spojrzeć na świat, czasami więc może się wydawać trochę beztroska, a nawet lekkomyślna. Ale jej po prostu zależy na tym, żeby być szczęśliwą. Wierzy, że mimo wszystko los jej sprzyja, a w trudnych momentach życia potrafi wziąć się w garść i powiedzieć: "Ja wam pokażę!".Narzeczony Judyty pracuje jako redaktor radiowy. Tuż po oświadczynach dostaje służbowe zaproszenie na półroczne stypendium w USA, z którego postanawia skorzystać. Jest opanowany i zrównoważony, daje Judycie spokój i pewność siebie i pozwala jej wierzyć, że prawdziwa miłość istnieje. Poza tym Adam jest odpowiedzialnym, wiernym i wrażliwym facetem, który wykazuje się wielką cierpliwością i uwielbieniem dla swojej kobiety, którą akceptuje taką, jaka jest.
18-letnia córka Judyty, dobra uczennica klasy maturalnej, chce zdawać na psychologię. Nie pogodzona z rozwodem rodziców podejmuje wszelkie próby, żeby zniszczyć związek matki z Adamem i skłonić ją do zejścia się z byłym mężem. Poważna i odpowiedzialna jak na swój wiek, czasami dojrzalsza niż jej rodzice. Ma chłopaka Filipa - choć tak naprawdę boi się związków ponieważ uważa, że wszystkie mogą skończyć się fiaskiem – tak, jak związek jej rodziców.
Chłopak Tosi. Opiekun piątki młodszego rodzeństwa, które musi sam wychowywać, bo matka nie żyje a ojciec w ogóle się nimi nie interesuje. Bardzo mu zależy na Tosi i cały czas próbuje sprostać jej wysokim wymaganiom. Spontaniczny i nieobliczalny w okazywaniu swoich uczuć ukochanej.


Były mąż Judyty, ojciec Tosi. Obecnie w związku z Jolą, z którą ma małe dziecko. Biznesmen (właściciel firmy) często grywa z kolegami w karty. Jest krętaczem, wszystkich oszukuje i ciągle kłamie. Pełen sprzeczności, ponieważ z jednej strony chce mieć pewność, że w domu czeka na niego żona i ognisko domowe, ale z drugiej sam od tego ucieka, szukając mocnych wrażeń poza domem.
Obecna żona Eksia, wychowuje ich wspólne dziecko. Materialistka, skora do przyjmowania prezentów od bogatego męża. Wykalkulowana i wyrachowana działa bez skrupułów. Liczy się tylko ona i jej dobro.Matka Judyty, którą mimo rozwodu łączą zażyłe stosunki z ojcem Judyty. Histeryczna i przemądrzała. Wierzy, że ona jako jedyna ma zawsze rację i dlatego przebywanie w jej towarzystwie wymaga wielkiej cierpliwości oraz opanowania.Ojciec Judyty, lubi dobrze zjeść. Kocha córkę, ale miłość do niej jest równie egocentryczna, jak matki. Obydwoje uważają, że wiedzą co jest najlepsze dla Judyty. Ojciec i matka są po rozwodzie, ale i tak nie mogą bez siebie żyć (wszystko co robią – robią tak samo, wszystko co mają – mają takie samo).


Zawsze pijany sąsiad Judyty, oferujący jej często swą pomoc. Jego alkoholowe wizje w dziwny sposób przekładają się na wydarzenia w życiu głównej bohaterki.

Redaktor naczelny pisma "Inna", przełożony Judyty. Bardzo oddany swojej pracy, wymagający, wybuchowy, nerwowy, ale i wyrozumiały. Wielbiciel akwarystyki.

Koleżanka Judyty z redakcji. Kąśliwa, rzucająca złośliwymi uwagami, ale mimo to lojalna. Zawsze ciekawska, wszystko musi wiedzieć.
Biurowa „blondynka” z redakcji Judyty. Zawsze wystrojona, wykorzystuje atrakcyjny wygląd do załatwiania swoich spraw.

Przyjaciółka Judyty z sąsiedztwa. Wciągnięta w intrygę Tosi, nie kwestionuje ewentualnego powrotu Judyty do Eksia. Zorganizowana i konkretna, potrafi zrobić wszystko (pielęgnować ogród, uprawiać jogę, wywabić plamy itd.).Mąż Uli. Troskliwy i kochający facet, choć czasem nie potrafi zrozumieć potrzeb swojej żony, która organizuje ich życie i nim zarządza. Zawsze gotowy nieść pomoc. Złota rączka.
Piotruś to siostrzeniec Judyty. Wesoły dzieciak, z którym jest sporo problemów. Energiczny, pełen szalonych pomysłów, które nieustannie wprowadza w życie.
Nowy redaktor naczelny Judyty. Ekscentryczny histeryk, pełen przesądów i dziwnych zwyczajów. Podkochuje się w Judycie i próbuje ją poderwać.projekt i realizacja: nexis.pl & visionproject.pl